Uz skolu ar pilnu somu!

Akcija Vakar ar lieliskiem panākumiem visā Latvijā noslēdzās labdarības akcija “Skolas soma”. Šogad akcijas sadarbības partneri bija portāls Ziedot.lv un 25 reģionālās organizācijas, tostarp arī Valmieras novada fonds, kuras divu mēnešu garumā aktīvi vāca ziedojumus – gan dažādas skolai nepieciešamas lietas, gan naudu, ko dāvanu karšu veidā nodot tām ģimenēm, kurām skolas lietu iegāde mazajam pirmklasniekam sagādā vislielākās problēmas. Valmieras novada fonds (VNF) šogad varēs palīdzēt 205 trūcīgām ģimenēm sagatavot savas atvases skolas gaitām.
 
Aizvadītajā piektdienā VNF darbinieki čakli skaitīja Valmierā un tās apkārtnē saziedoto. Valmieras un Rūjienas veikalos un kafejnīcās izvietotajās ziedojumu kastītēs saziedoti Ls 811,11, vēl 20 lati ziedoti, zvanot uz labdarības tālruni, uzņēmēji un privātpersonas VNF bankas kontā ieskaitījuši Ls 1135, bet vēl Ls 274,70 “ietirgoti” labdarības tirdziņā “Piepildi skolas somu!”. Kopīgiem spēkiem Valmieras apkaimē saziedots 2240 latu! Vakar valmieriešu saziedoto naudas summu papildināja portālā Ziedot.lv un lielveikalu tīkla “Rimi” ziedojumu kastītēs savāktā nauda, ļaujot atbalstīt 205 ģimenes no Valmieras apkaimes. Par to neizsakāms prieks un liels paldies katram, kas pielicis savu roku, lai piepildītu kāda pirmklasnieka skolas somu!
 
Paldies ziedotājiem – SIA “Papīra birojs”, Vidzemes tirgotāju savienībai, uzņēmumiem “Ceļu komforts”, “Kantīne B”, “Simatech”, “L.P.Jana”, “Nova”, “San”, “Ekers” un “Vidzemes papīrs”, Sannijai Kalniņai, Rasmai Rundei, Ansim Bērziņam un Svetlanai Sprūžai. Tāpat liels paldies tiem daudzajiem ziedotājiem, kuri zvanīja uz labdarības tālruni, piedalījās un apmeklēja labdarības tirdziņu un ziedoja akcijas ziedojumu kastītēs!
 
Piektdien, 4. septembrī, Valmieras novada fondā notiks akcijas noslēguma pasākums, kad “piepildītās skolas somas” tiks nodotas novadu sociālajiem darbiniekiem – ceļā pie ģimenēm. Katra ģimene saņems 35 latu vērtu dāvanu karti veikalā “Papīra birojs”, kur varēs iegādāties mācību grāmatas, burtnīcas, krāsas, otas – visu, kas nepieciešams, lai pilnvērtīgi uzsāktu pirmo mācību gadu.
 
Pagājušajā gadā ar vietējo iedzīvotāju un uzņēmēju atbalstu dāvanu kartes pasniegtas 71 pirmklasniekam un 44 citu klašu bērniem. Iepriekšējo trīs gadu laikā iepriecināti 409 skolēni, nu tiem piepulcējas arī šie 205. VNF vēl visiem skolēniem labas sekmes un daudz priecīgu brīžu jaunajā mācību gadā!
 
 
Fonda darbību pašlaik atbalsta Valmieras rajona padome un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas valsts izveidotais NVO fonds, kuru administrē Sabiedrības integrācijas fonds.