Spēlē droši sev un Valmierai!

Spēlē droši sev un Valmierai!

Pagājušā nedēļas nogalē ar “24 stundu klavierspēles maratonu” Valmieras novada fonds atklāja trīs publiskās klavieres pie Vidzemes Augstskolas, Mūzikas skolas un Dzirnavu ezeriņa netālu no Veselības centra. Turpmāk valmierieši aicināti radīt skaņdarbus brīvā dabā un pašu priekam rūpēties, lai mūzikas instruments kalpotu ilgi.

 

Sirsnīgs paldies maratona dalībniekiem, kuri priecēja valmieriešus ar muzikālo priekšnesumu. Tāpat paldies māksliniekiem, kuri piešķīra klavierēm jaunu izskatu. Pie augstskolas esošās klavieres apgleznoja Edvīns Lazdiņš, bet pārējās divas – Valmieras mākslas skolas skolotājas Inese Andersone un Silvija Melnūdre. Viņas publisko klavieru atklāšanā izteica gandarījumu, ka Valmiera nu ir kļuvusi par vienu no tām pasaules pilsētām, kur mūzika ir ikdienišķa pilsētvides sastāvdaļa.

 

Apgleznotās klavieres pilsētā atradīsies līdz pat rudenim, bet vēlāk tās tiks pārceltas uz iekštelpām. Vienas klavieres atradīsies “Tautas harmonijas centrā”, bet pārējās savus apsaimniekotājus ziemas periodam vēl meklē.

 

Lai klavieres kalpotu ilgi, Valmieras novada fonds aicina valmieriešus palīdzēt uzraudzīt klavieres – pēc klavierspēles aizvērt vāku, bet, tuvojoties lietum, pārklāt klavierēm piestiprināto aizsargplēvi. Nevajag baidīties plēvi ņemt nost, ja vēlaties instrumentu uzspēlēt – lietošanai tas uzstādīts!

 

Paldies sakām ieceres “Publiskās klavieres Valmierā” domubiedriem, kuri atbalstīja ideju kolektīvajā ieguldījumu platformā “Projektu banka”, kopsummā piešķirot 343 eiro, kā arī paldies atbalstītājiem “Rīgas krāsu un laku rūpnīcai”, SIA “Delve2” un SIA “Agroserviss Valmiera”. Īpašs paldies idejas autoram Mārcim Bogdanovam par ieguldīto enerģiju ieceres realizācijā.

 

Valmieras novada fonds pirms 10 gadiem aizsāka stiprināt kopienu filantropijas tradīcijas, rosinot iedzīvotājus un uzņēmumus ziedot citu iedzīvotāju iniciētiem un vietējai sabiedrībai aktuāliem projektiem. Līdz šim fonds atbalstījis 170 iedzīvotāju iniciatīvas par 110 tūkstošiem eiro Valmierā un Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novados. Trīs publiskās klavieres ir Valmieras novada fonda un domubiedru dāvinājums valmieriešiem fonda 10 gadu jubilejā.


Pievienotā galerija: