Pārgaujas skolēni ierosina labdarībai veltīt vienu dienu ik mēnesi!

Pārgaujas skolēni ierosina labdarībai veltīt vienu dienu ik mēnesi!

14. februārī noslēdzas šī gada Labdarības skola Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, bet ar to mūsu labie darbi nebeigsies – par to varēja nepārprotami pārliecināties jauniešu aizrautīgajās prezentācijās noslēguma pasākumā. Skolēni atzina, ka labdarībai veltītais laiks bijis vērtīgs un interesants. Viņi labāk iepazinuši Valmieras apkaimi, dažādas sabiedrības grupas, to vajadzības un guvuši lielu devu gandarījuma!

 

Vienu nedēļu ilgusī akcija padarīja gandrīz 300 skolēnu ikdienu citādāku, iepazīstot ne tikai brīvprātīgo darbu, bet arī organizācijas, kas šādu iespēju piedāvā. Valmierā ir vairāki simti organizāciju, tomēr tikai maza daļa spēj regulāri piedāvāt brīvprātīgā darba iespējas jauniešiem. Ceram, ka Labdarības nedēļa parādīja, ka jaunieši var un ka viņi vēlas, tikai ir jādod iespēja. 8. klases jauniešu vārdiem: “Turpmāk Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā vajadzētu ik mēnesi vienu Labdarības dienu!”

 

To, ka jaunieši var, pierādīja visas klases. Darbīgas rokas ikdienā varēja redzēt Kristīgā žēlsirdības centra zupas virtuvē un dienas centrā, Dauguļu internātskolā, Vidzemes slimnīcā, Valmieras dzīvnieku patversmē, Valmieras novada fondā, pansionātā, pašu skolā un citviet. Tāpat nepārspēti palika 3 florbolisti, kas visas nedēļas garumā SOS bērnu ciemata bērniem mācīja spēlēt kārtīgu florbolu. Arī foto orientēšanās un olu lidināšanas sacensības padarīja jaunatnes centra “Vinda” apmeklētāju dienu krāsaināku. Šie ir tikai 3 no vairākiem desmitiem pasākumu un labo darbu, ko šonedēļ varēja piedzīvot Valmierā un par kuriem vairāk varat uzzināt lapā – www.draugiem.lv/lskola.

 

Izdarītos labos darbus visi dalībnieki piereģistrēja aplikācijā DEEDin, kuru ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropa pilsoņiem” atbalstu ir atklājis Valmieras novada fonds. Aplikācijas lietotāji var atrast piemērotu brīvprātīgā darbavietu kādā no organizācijām, krāt punktus par padarītajiem darbiem, saņemt virtuālus un reālus apbalvojumus, kā arī dalīties ar pieredzes stāstiem un uzzināt par brīvprātīgo darbu Latvijā un Eiropā. Vairāk par šo iespēju var atrast mājas lapā www.deedin.com.

 

Aktīvākos Labdarības skolas censoņus un DEEDin aplikācijas lietotājus apbalvoja Valmieras teātris, aktīvās atpūtas centrs “Eži”, tidzniecības centrs “Valleta” un kino “Gaisma”

 

Labdarības skolu Valmierā jau trešo gadu organizē Valmieras novada fonds. Šo kustību 2012. gadā aizsāka organizācija “Labdarības faktors” un šo gadu laikā tajā iesaistījušās skolas Valmierā, Alūksnē, Talsos, Apē, Liepājā, Grobiņā, Tirzā, Pededzē, Malienā un Rīgā.