Pārgaujas ģimnāzijas jauniešu labie darbi piepilda Valmieru

Pārgaujas ģimnāzijas jauniešu labie darbi piepilda Valmieru

Šodien 13. februārī aktīvi turpinās “Labdarības skolas” aktivitātes Valmierā, kurās iesaistās Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolēni kopā ar šīs akcijas talismanu Alfrēdu. Ar viņu jaunieši ciemojās Valmieras pansionātā, palīdzēja Kristīgā Žēlsirdības centra Zupas virtuvē, gatavoja bērnudārzam ludziņu un paveica vēl citus labos darbiņus.

 

Vien pāris dienu laikā pilsētā Valmieras Pārgaujas jaunieši paspējuši izdarīt vareni daudz, par to pārliecinājās arī Alfrēds. Otrdien viņš asistēja 11.b klasi Zupas virtuvē, kopā ar viņiem gatavojot maltīti bērniem no trūcīgām ģimenēm. Tikmēr vairāku klašu grupiņas darbojās Valmieras novada fondā, kārtojot dāvanu sainīšus vientuļajiem sirmgalvjiem no Borisa un Ināras Teterevu fonda. Klāt šiem sainīšiem piepulcējās arī skolēnu gādātas burciņas ar ievārījumu un citi našķi, ko arī pēcāk paši jaunieši aiznesa senioriem.

 

Trešdien Alfrēds devās uz Vidzemes slimnīcu, kur jauniešu komanda darbojās ar rotaļu istabas apmeklētājiem, padarot viņu dienu slimnīcā patīkamāku. Savukārt cita klase piedalījās galda spēļu pēcpusdienā Valmieras pansionātā, stājoties pretim cienījamiem šahistiem. Tikmēr citas grupiņas palīdzīgu roku sniedza dzīvnieku patversmes iemītniekiem un SOS ciemata bērniem.

 

Šodien un rīt Alfrēds piedalīsies citos skolēnu sagatavotos pasākumos: jauniešu centrā “Vinda”, izmēģinot savus spēkus fotoorientēšanās un atjautības uzdevumos; bērnudārzā “Ezītis” noskatīsies skolēnu veidotu leļļu teātra izrādi; Pārgaujas ģimnāzijā piedalīsies sarunā ar pensionētiem skolotājiem.

 

Turklāt, visus savus paveiktos darbus Alfrēds un jaunieši reģistrē interneta aplikācijā DEEDin, kurā par paveikto saņem īpašas nozīmītes. Aplikāciju ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropa pilsoņiem” atbalstu ir atklājis Valmieras novada fonds. Vairāk par to - www.deedin.com.

 

Labdarības skolu Valmierā jau trešo gadu organizē Valmieras novada fonds. Šo kustību 2012. gadā aizsāka organizācija “Labdarības faktors” un šo gadu laikā tajā iesaistījušās skolas Valmierā, Alūksnē, Talsos, Apē, Liepājā, Grobiņā, Tirzā, Pededzē, Malienā un Rīgā.