NVO godināšanas tūre Vidzemē

 Godinot aktīvās un uzņēmīgās nevalstiskās organizācijas (NVO) Vidzemē, Valmieras novada fonds rīt, 29. novembrī, dosies tūrē pie četrām "augstākā labuma" NVO. Tie ir iedvesmojoši un pozitīvi piemēri NVO jomā, kas pelnījuši atzinību.
 
Cēsu rajona invalīdu biedrība, Kristīgais žēlsirdības centrs Valmierā, Rūjienas novada ģimenes atbalsta centrs "Vārpiņa" un biedrība "Fantāzija" Alūksnes rajona Vidagā - tās ir organizācijas, kuras aktīvi un sekmīgi darbojas savā apkaimē, sniedzot cilvēkiem iespēju iesaistīties un līdzdarboties sabiedriski nozīmīgos procesos.
 
Atzinīgi novērtējot šo organizāciju zināšanas un pieredzi, godināšanas tūres laikā tiks uzrakstīta recepte "Sociālais kapitāls Vidzemes NVO gaumē". Tajā tiks meklēta atbilde uz jautājumu - kas veido mūsdienīgu, atvērtu un sociāli atbildību sabiedrību? Tas ļaus saprast, cik tuvu vai tālu esam varēšanā un gribēšanā kopīgiem spēkiem rūpēties par savu, savas dzīvesvides un tajā dzīvojošo cilvēku labklājību.
 
Viena no sastāvdaļām receptē ir zināma jau šobrīd: tās ir "augstākā labuma" nevalstiskās organizācijas - jo vairāk, jo labāk!
 
Jāpiebilst, ka pavisam nesen Vidzemes Televīzijā varēja noskatīties raidījumu "Augstākā labuma NVO", kas vēstīja par iepriekšminēto organizāciju ikdienas darbu un sasniegumiem, kā arī ieguldījumu vietējās dzīves vides sakārtošanā un uzlabošanā.
 
Līdzīgas aktivitātes risināsies arī citviet Latvijā.
 
 NVO godināšanas tūres Latvijas reģionos notiek sadarbībā ar Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātu.