Novada fonds dāvā piekto vijoli Elīzas piemiņai

Novada fonds dāvā piekto vijoli Elīzas piemiņai

Vakar, 3. septembrī, Valmieras novada fonds padarīja īpašu jauno mācību gadu centīgajai Valmieras Mūzikas skolas audzēknei Amandai Dārtai Kaksei, pasniedzot vijoli no Elīzas Purmales piemiņas fonda. Turpmāk talantīgā un enerģiskā 5. klases skolniece varēs pilnveidot vijoļspēles prasmes jau uz sava un pavisam jauna instrumenta.

 

Vijole Dārtas lietošanā būs, kamēr vien viņa mācīsies Valmieras Mūzikas skolā. Pēc tam ģimene ar Valmieras novada fonda un skolas pārstāvjiem vienosies par tālākajām gaitām – vijole vai nu nonāks Mūzikas skolas īpašumā, vai arī Dārta to varēs paturēt, ja izvēlēsies turpināt vijoļspēli vidusskolā, koledžā vai aktīvas gaitas orķestrī.

 

Jāatgādina, ka Elīzas Purmales piemiņas fondu veido iedzīvotāju ziedojumi, kas 2007. gadā bija paredzēti divpadsmitgadīgās meitenes ārstēšanai. Diemžēl viņa mira, un fonds kopīgi ar Purmaļu ģimeni nolēma ļaut savāktajiem ziedojumiem “dzīvot vienmēr” un ik gadu ar vienas vijoles dāvinājumu atbalstīt Valmieras Mūzikas skolas jauno talantu izaugsmi. Šo naudu administrē Valmieras novada fonds, rūpējoties par naudas drošību un prasmīgu ieguldīšanu, lai peļņas procenti ļautu spodrināt mūsu talantus arī turpmāk.

 

Ceram, ka tas kalpos par pamudinājumu skolēniem censties, lai nākamgad tieši viņi būtu starp labākajiem.