Meklē idejas sadarbībai

VNF darbinieki un Froh kungs ar ģimeniPirmdien, 17. maijā, Valmieras novada fondā viesojās organizācijas “Kinder in Valmiera” (“Bērni Valmierā”) pārstāvis Michael Froh ar ģimeni. Sarunās pie kafijas tases tika meklētas jaunas un interesantas idejas kopīgiem projektiem un sadarbības iespējām.
 
 
 
Organizācija ir no Gīterslo apriņķa Vācijā, ar kuru Valmierai izveidojusies cieša sadarbība vairāk kā 15 gadu garumā. Ar “Bērni Valmierā” atbalstu mūsu pusē jau īstenoti vairāki būtiski projekti gan bērnudārzā “Bitīte”, gan Dauguļu speciālajā internātskolā. Kā sarunā pastāstīja Michael Froh, organizācijas prioritāte ir bērni un jaunieši no sociālā riska grupām, taču ne mazāk svarīgi ir arī pārējie un viņu lietderīga brīvā laika pavadīšana. Šobrīd organizācija meklē jaunas iespējas, kā atbalstīt bērnus un jauniešus Valmierā.
 
Valmieras novada fonda pārstāvji viesus īsumā iepazīstināja ar fonda darbu un būtiskākajām problēmām, ar kurām saskaras ikdienā, strādājot ar jauniešiem. Tika minētas vairākas idejas, kā vācu organizācija varētu palīdzēt, taču visgarākās diskusijas izvērtās par spēļu istabas izveidi Valmierā. Doma par spēļu istabu, kur rīkot galda spēļu vakarus, “Katanas” vai “Monopola” turnīrus, kā arī apgūt jaunas spēles, auklēta jau sen. Tajā ir ieinteresēta Valmieras integrētā bibliotēka un labprāt piedāvā telpas, savukārt fonda Jauniešu ideju laboratorija ir gatava uzņemties organizatoriskās lietas. Grūtības sagādāja finansējuma trūkums, par ko iegādāties pašu svarīgāko – galda spēles. Šī doma Froh kungu patiešām aizrāva un, viņaprāt, ieguldījums šādas spēļu istabas izveidē dotu iespēju satikties jauniešiem no dažādām sociālajām grupām un lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku, attīstot loģisko domāšanu, iegūt jaunus draugus un kontaktus. Froh kunga ģimene pat izteica vēlēšanos iemācīt valmieriešiem spēles, kuras spēlē savās mājās Vācijā. Tāpat izskanēja priekšlikums par attīstošo spēļu nepieciešamību apkārtējo pagastu bērnu dārziem.
 
Froh kungs apņēmās visas gūtās idejas pārrunāt ar organizācijas biedriem Vācijā. Saruna noslēdzās ar draudzīgiem rokasspiedieniem un cerību, ka jau pavisam drīz kopīgiem spēkiem tiks realizēts šis vai kāds cits Valmieras bērniem un jauniešiem svarīgs projekts.