Labi darbi Valmierā un katrā apkaimes novadā!

Labi darbi Valmierā un katrā apkaimes novadā!

Šodien, 16. janvārī, ar Valmieras novada fonda Ziedotāju kluba atbalstu dota zaļā gaisma 9 nozīmīgām iedzīvotāju iniciatīvām projektu konkursā “Sev, tev, novadam”. Jau pavisam drīz Bērzainē notiks bezmaksas rokdarbu nodarbības, Valmierā – korekcijas klases skolēni apgūs praktiskas iemaņas, bet Vilpulkā taps neliela nojume kultūras pasākumiem brīvā dabā. Vasaras garumā projektus īstenos paši iedzīvotāji, uzņemoties rūpes par Valmieras apkaimi.

 

Šodien svinīgā gaisotnē tika parakstīti līgumi ar projektu īstenotājiem. Klātienē bija ieradušies arī Ziedotāju kluba dalībnieki, lai iepazītos ar šiem vietējiem ļaudīm. Tieši ar viņu atbalstu un aktīvo iedzīvotāju darbošanos nākamā gada garumā Bērzaines jaunieši, māmiņas un seniori bez maksas varēs apgūt dažādas rokdarbu prasmes. Savukārt, projektā “Dzīvības veste”, apkaimes skolēni apgleznos atstarojošās vestes sev un dāvināšanai neredzamajiem gājējiem. Rencēnu jaunieši dibinās biedrību un labiekārtos satikšanās telpas, lai turpmāk rīkotu pasākumus vietējiem iedzīvotājiem, bet Ķoņu kalnā brīvprātīgie cels nojumi, kas pasargās pasākumus no nelabvēlīgiem laikapstākļiem. Naukšēnu jaunās vecmāmiņas organizēs mazuļiem jeb “ripulīšiem” attīstošas nodarbības. Trikātieši, godinot Lāčplēša kara ordeņa kavalierus, uzstādīs kapos informatīvus stendus par viņu atdusas vietām. Vilpulkā vietējie ļaudis uzcels nelielu nojumi, lai kultūras pasākumi varētu notikt brīvā dabā, bet Valmieras vakara vidusskolas korekcijas klasei notiks dažādas praktiskas nodarbības jaunu iemaņu attīstīšanai.

 

Rudens projektu konkursa “Sev, tev, novadam” pirmajā kārtā fonds saņēma 21 ideju skici. Pēc apmācībām par pilnīgiem projektiem tapa 17 no tiem, savukārt ziedotāju un konkursa komisijas balsojums atbalstu sniedza deviņiem projektiem Valmierā un Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Naukšēnu un Rūjienas novadā. Projektu konkursā bija pieejami 5700 eiro no kuriem tiks izlietoti 4200 eiro. Atlikušais finansējums tiks novirzīts nākamajam projketu konkursam.

 

Valmieras novada fonds ir mūsdienīga labdarības organizācija, kura darbojas, lai būtu par partneri tiem, kuri vēlas ziedot, un tiem, kuri vēlas īstenot sabiedrībai svarīgas iniciatīvas. Ziedotāju klubā pulcējas fonda uzticamākie atbalstītāji, kuri ziedo naudu tieši vietējām iedzīvotāju iniciatīvām. Fonda primārā darbības teritorija ir Valmiera un Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novads.


Pievienotā galerija: