Labdarības koncerts Elīzai Purmalei

 Valmieras novada fonds aicina valmieriešus atsaukties Elīzas Purmales ģimenes un vairāku Valmieras organizāciju, mūziķu un citu aktīvistu aicinājumam. 17. februārī plkst. 16:00 Valmieras kultūras centrā notiks Elīzai veltīts labdarības koncerts ar Lienes Šomases, grupas "Zeļļi" un "Kokmuižas muzikanti" un citu mūziķu līdzdalību.
 
Tālāk ir stāstīts vairāk par Elīzas Purmales grūto cīņu ar slimībām un par nezūdošu cerību.
 
Agris Purmalis stāsta, ka Elīza piedzima ar alerģiju pret dažādām uzturvielām un jau kopš dzimšanas ir spiesta ievērot garu sarakstu ar "aizliegtajiem ēdieniem". Daudz citas veselības kaites vajā Elīzu jau no bērna kājas. Šobrīd viņai ir 13 gadi, un pēdējos trīs gadus viņa kopā ar ārstiem no Rīgas cīnās pret neiroblastomas vēzi. Daudz medicīnisku procedūru, operāciju, ārstniecības līdzekļu un spēcīgu zāļu, arī ķīmijterapija, bet viņa iztur. Taču Latvijas medicīna ir bezspēcīga palīdzēt Elīzai vēzi uzveikt. Spiediens uz muguras nerviem jau sāk traucēt viņas kāju darbībai. Ja neizdosies atrast modernu, palīdzēt spējīgu ārstniecības iestādi, viņas veselības stāvoklis tikai turpinās pasliktināties.
 
Bet, par spīti visām nelaimēm, Elīza nenokar galvu. Viņa mācās pie privātskolotāja, kas viņu apmeklē arī slimnīcā. Viņa izmanto Internetu un datorus kā palīglīdzekļus mācībām, un cer uz veselīgu, normālu jaunieša dzīvi...
 
Diemžēl palīdzības sniegšana no Vācijas slimnīcas puses šobrīd ir nonākusi strupceļā, un, kaut arī ārstēšanās izdevumiem ir saziedoti aptuveni 10 000 latu (paldies visiem, kas ziedojuši!), tā tomēr ir ļoti neliela daļa no pieprasītās summas (ap Ls 200 000). Tāpēc šobrīd aktīvi notiek citu ārstēšanās iespēju meklēšana ASV un caur Zviedrijas un Lielbritānijas Vēža fondiem, kas dotu Elīzai un viņas ģimenei cerību gaišākai nākotnei.
 
17. februārī, plkst. 16:00 Valmieras kultūras namā notiks Elīzai veltīts labdarības koncerts. Uzstāsies Liene Šomase ar grupu "Flora", dziedātāja "Emi" un dejotājs "Šons" kopā ar Franci Dove un grupām "Zeļļi" un "Kokmuižas muzikanti", lai piesaistītu vairāk cilvēku un līdzekļu Elīzas ārstēšanai. Ieejas biļetes - Ls 2-4, iepriekš pārdošana Valmieras Kultūras centra kasē.
 
Tāpat joprojām var ziedot, piezvanot pa labdarības tālruni 90006886. (Lūdzu, pievērsiet uzmanību, ka ziedojumu tālruņa numurs mainīts, aiz 900 pievienojot vēl vienu nulli!)