Labdarības koncerti “Human rights - Animal rights”

Labdarības koncerti “Human rights - Animal rights”Valmierā, mākslas galerijā Laipa, sestdien, 4. decembrī plkst. 16:00 notiks projekta "Human rights - Animal rights" akustiskais labdarības koncerts, savukārt plkst. 19:00 Kocēnu Kultūras namā dārdēs alternatīvās mūzikas koncerts. Koncertu laikā tiks vākti ziedojumi Valmieras dzīvnieku patversmei.
 
Projekta mērķis - atbalstīt Valmieras dzīvnieku patversmi un aicināt sabiedrību aizdomāties par dzīvnieku iespējām un tiesībām cilvēku pasaulē. Valmieras dzīvnieku patversmes nodrošina klaiņojošajiem dzīvniekiem patvērumu uz noteiktu laiku, taču, kā atzīst paši patversmes darbinieki, viņiem trūkst entuziastu un kanālu, kas palīdzētu atrast dzīvniekiem jaunas mājas, nodrošinātu patversmes esamību internetvidē un popularizētu nesavtīgo darbu, ko veic patversmes darbinieki. Akustiskajā koncertā, kas notiks mākslas galerijas “Laipa” telpās, uzstāsies skanīgais ansamblis “Smilšu 13” un dziedātājs, komponists Kārlis Kazāks.
 
Kārlis raksta par sevi: “Droši vien, ka šādas tādas zināšanas par mani, radītu kādu priekšstatu par to, kas es esmu. Iespējams, no medicīnas viedokļa, ka nosmēķēto un nenosmēķēto gadu daudzums, secīgums, ļautu spriest par manu balsi to nedzirdot. [...] Šodien, kad ārā ir auksts un gaiss ir skumjš, šķiet, ka viss, kas mums jāzina vienam par otru - vai mēs skaisto sajūtam līdzīgi? Katrs pa savam, bet līdzīgi. Mūzikā ir pateikts vairāk par mani.
 
“Smilšu 13” mūziķu apvienība, kurā darbojas četras burvīgas Cēsu ģimnāzijas absolventes. Meitenes spēlējušas vairākos mūzikas festivālos, piedalījušās labdarības pasākumos un nekad neatsaka pavadīt draugus viņu svarīgākajos brīžos – kāzās, dzimšanas dienās un citos svētkos. Grupa izpilda kaverversijas jau zināmām un iemīļotām kompozīcijām kā “Placebo”, “Coldplay”, Damien Rice, “Snow Patrol” un citu populāru mūziķu repertuāra.
 
Alternatīvās mūzikas koncertā Kocēnu Kultūras namā uzstāsies mūziķu apvienības “GhettoZloba“ (Valmiera), “Ambrosia” (Valmiera), “Marmori“ (Valmiera), “Concomitant“ (Smiltene) un “Zoltan“ (Rīga).
 
“Concomitant“ - grupa no Smiltenes, kas pēc pusotra gada pauzes ir speciāli apvienojusies šim koncertam no jauna.http://draugiem.lv/concomitant
 
“GhettoZloba” – Valmieras grupa, kuras kompozīcijas ir griezušās ap savu asi Latvijas radiostacijās (Radio SWH, Radio SWH Rock, NABA, Radio 3 u.c.))http://www.myspace.com/ghettozloba
 
“Ambrosia” – Valmieras grupa, kuras kompozīcija “Nauda esot būtība” 2008. gada pavasarī tiek iekļauta “Latvijas Punk/HC 5” izlasē.http://www.myspace.com/ambrosiaambrosia
 
“Zoltan” – Rīgas grupa, kas ir sniegusi daudz koncertus Latvijas teritorijā, ieskaitot uzstāšanās kopā ar Million Dead (GBR), Captain Everything (GBR) un Argies (ARG).http://www.myspace.com/zoltanlv
 
“Marmori” – Valmieras grupa, kuras sastāvā spēlē mūziķi no grupām “Ambrosia”, “GhettoZloba”, “katra”.
 
Projekts “Human rights - Animal rights” tapis sadarbībā ar Mākslas galeriju “Laipa”, Valmieras novada fondu, Latvijas Kultūras koledžas studentu radošo biedrību “Kultūramānija”, Valmieras dzīvnieku patversmi un Kocēnu novada domi.
 
Pasākumu atbalsta maiznīca “Ieva”, Valmieras Valsts ģimnāzija, Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras jauniešu klubu “Acis”, picērija “La pizza veloce”, Radio SWH Valmieras studija, Radio Kas Te IR, zooveikals un ambulance “Caps”.
 
 
 Fonda darbu ziedojumu piesaistē Valmieras apkaimē atbalsta AB.LV Sabiedriskā labuma fonds, kura finansējums ļauj rīkot nepieciešamos pasākumus.