Konkurss lieliskām iedzīvotāju sadarbības un pašpalīdzības idejām

 Valmieras novada fonds (VNF) aicina apkaimes iedzīvotājus un nevalstiskās organizācijas būt radošiem un iesniegt savas idejas, kā veicināt iedzīvotāju sadarbību, pilnveidot pašpalīdzības iespējas un radīt vai atjaunot lietas, kas uzlabo kopienas dzīves līmeni. Fonds, pateicoties ziedotāju un Sorosa fonda atbalstam, konkursā “Dari sev un citiem!” šādām idejām pavasarī piešķirs līdz pat 4500 latu.
 
 
Labo darbu programmā fonds ik gadu meklē aktuālākās “sāpes” mūsu kopienās. Kopš 2009. gada esam pievērsušies ekonomiskās krīzes dzēšanai, bet nu ir pienācis laiks domāt par nākotni. Mudinām ikvienu apdomāt, kā savā apkaimē izveidot vai uzlabot kopienas sociālos tīklus un pašpalīdzības iespējas – kā mēs paši varam palīdzēt sev un līdzcilvēkiem! Ļoti svarīga šajās idejās ir cilvēku līdzdarbība un pašu atbildība par savas apkaimes šodienu un nākotni.
 
Idejas sākotnējos uzmetumus fondā gaidīsim līdz 9. marta pēcpusdienai. Visiem ideju autoriem būs unikāla iespēja piedalīties bezmaksas apmācībās, kurās profesionāla trenera vadībā savus plānus varēs mainīt, paplašināt vai apvienoties ar citu ideju iesniedzējiem, tā uzlabojot projektu un līdz 24. martam iesniegt to otrajā kārtā. Tikai tad ziedotāji un konkursa komisija šīs idejas izvērtēs un izvēlēsies labākās.
 
Kā allaž, fonds neierobežo iedzīvotāju un nevalstisko organizāciju domu lidojumu. Idejas var būt visdažādākās. Par piemēru var minēt dažādus iedzīvotāju sadarbības pasākumus, aktivitātes, kas vērstas uz brīvprātīgā darba veicināšanu, kopienas pašpalīdzības pasākumi. Svarīgs ir ilgtermiņa ieguvums – fonds vēlas dot startu, lai šīs idejas nākotne būtu iespējama bez fonda turpmāka finansējuma. Tieši tāpēc šoreiz nenosakām viena projekta maksimālo finansējumu – izcilai idejai fonds var piešķirt visu pieejamo naudu, proti, 4500 latu.
 
Piektdien, 25. februārī, plkst. 10:00, aicinām interesentus uz ideju konkursa “Dari sev un citiem!” informatīvo semināru. Tas notiks Valmieras integrētajā bibliotēkā (Cēsu ielā 4).

Jāpiezīmē, ka iepriekšējos gados Valmieras novada fonds vietējo iedzīvotāju un NVO projektiem ir piešķīris 35 tūkstošus latu, kā rezultātā ir īstenotas vairāk nekā 80 lielākas un mazākas idejas visā Valmieras rajonā.