Konkurss iedzīvotāju sadarbības projektiem Valmieras apkaimē

 Valmieras novada fonds (VNF) aicina apkaimes iedzīvotājus un nevalstiskās organizācijas iesniegt savas idejas, kā veicināt iedzīvotāju sadarbību, pilnveidot pašpalīdzības iespējas un veicināt brīvprātīgo darbu. Šogad īpaši gaidīsim projektus par Valmieras 2. Iedzīvotāju forumā paustajām iecerēm. 2012. gada konkursā “Dari sev un citiem!” šādiem mērķiem, pateicoties fonda ziedotājiem un Britu padomes atbalstam, pieejami 4500 latu.
 
Kā ik gadu, Labo darbu programmā fonds atbalsta tā brīža aktuālākās vajadzības. Ņemot vērā iepriekšējā gada pozitīvo pieredzi, pašpalīdzības un iedzīvotāju sadarbības tēmu turpinām. Mudinām ikvienu apdomāt, kā savā apkaimē izveidot vai uzlabot kopienas sociālos tīklus un pašpalīdzības iespējas – kā mēs paši varam palīdzēt sev un līdzcilvēkiem! Ļoti svarīga šajās idejās ir pašu cilvēku līdzatbildība par apkaimes šodienu un nākotni.
 
Jau trešdien, 4. aprīlī, plkst. 11:00, aicinām interesentus uz informatīvo semināru. Tas notiks Valmieras integrētajā bibliotēkā (Cēsu ielā 4).
 
Konkurss notiek divās kārtās. Pirmajā kārtā gaidīsim ideju sākotnējos uzmetumus līdz 12. aprīlim. Visiem ideju autoriem būs unikāla iespēja piedalīties bezmaksas apmācībās, kurās savus plānus varēs mainīt, paplašināt vai apvienoties ar citu ideju iesniedzējiem, tā uzlabojot projektu un līdz 26. aprīlim iesniegt to otrajā kārtā. Tikai tad ziedotāji un konkursa komisija šīs idejas izvērtēs un izvēlēsies labākās.
 
Kā allaž, fonds neierobežo iedzīvotāju un nevalstisko organizāciju domu lidojumu. Idejas var būt visdažādākās. Par piemēru var minēt dažādus iedzīvotāju sadarbības pasākumus, aktivitātes, kas vērstas uz brīvprātīgā darba veicināšanu, kopienas pašpalīdzības pasākumi. Svarīgs ir ilgtermiņa ieguvums – fonds vēlas dot startu, lai šīs idejas nākotne būtu iespējama bez fonda turpmāka finansējuma. Tieši tāpēc šoreiz nenosakām viena projekta maksimālo finansējumu – izcilai idejai fonds var piešķirt visu pieejamo naudu, proti, 4500 latu.
 
Plašāka informācija par šo ideju konkursu pieejama fonda mājas lapas sadaļā “Paveiktais”. Jāpiezīmē, ka iepriekšējos gados Valmieras novada fonds vietējo iedzīvotāju un NVO projektiem ir piešķīris 40 tūkstošus latu, kā rezultātā ir īstenotas jau teju 100 lielākas un mazākas idejas visā Valmieras rajonā.