Jauniešu novēlējumi uz Pozitīvās sienas

Jauniešu novēlējumi uz Pozitīvās sienas

Turpmāk Valmieras Valsts ģimnāzijā jaunieši viens otram teiks vairāk pozitīvus vārdus un novēlējumus, jo ģimnāzijas meiteņu iesniegtā ideja “Pozitīvā siena” ir atbalstīta VNF Jauniešu ideju laboratorijas mini ideju konkursā “Ja es būtu sava novada priekšnieks”!

 

Lai ģimnāzijā izveidotu Pozitīvo sienu, kur ikviens jaunietis var uzrakstīt kādu novēlējumu vai pozitīvu atziņu pārējiem skolēniem, idejas autores pielika ne mazums darba. 12.c klases meitenes Gundega Anna Vītola, Arta Konošonoka, Paula Jēkabsone un Elvita Trezūna no skolas ieguva koka plāksni, kuru pašas noklāja ar speciālu krāsu un izveidoja jaunu tāfeli. Meitenes atzīst, ka krāsošana bijis ļoti laikietilpīgs process, jo krāsa bija jāklāj vairākas reizes, taču iegūtais rezultāts ir tā vērts! Vēlāk pozitīvā siena tika novietota skolas pirmā stāva gaitenī, kur jaunieši varēja uzrakstīt un novēlēt ko pozitīvu pārējiem. Idejas video redzams šeit – http://ej.uz/JilMiniKonk_8PozSiena

 

Pašas idejas autores un īstenotājas atzina, ka piedalīšanās konkursā bija laba pieredze budžeta, laika un nepieciešamo lietu plānošanā, lai veiksmīgi īstenotu ideju. Pats galvenais meiteņu ieguvums, bija gandarījums redzēt, ka jaunieši tiešām nāk pie pozitīvās sienas un novēl viens otram ko iedvesmojošu. Pozitīvo sienu turpmāk plānots izlikt jauniem novēlējumiem pirms skolas pasākumiem. Arī idejas mentore no JILa Gunda Eihe piekrīt, ka jauniešiem ir svarīgi vairot pozitīvās emocijas ikdienā!

 

JIL mini ideju konkursa finansējumu veido jauniešu piesaistītie ziedojumi un VNF Labo darbu programmas ziedojumi. Savukārt VNF darbību nodrošina Borisa un Ināras Teterevu fonds, bet Jauniešu ideju laboratorijas aktivitātes finansiāli atbalsta arī Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Globālais fonds un programma “Jaunatne darbībā”.