Jampadracī piepildītas trīs ''skolas somas''

Skolas somas jampadracis 2011Nedēļas nogalē Valmieras tirdzniecības centrā (TC) "Valleta" notika "Skolas somas jampadracis", kura laikā ikviens, iepērkoties labdarības tirdziņā, varēja ziedot akcijai "Skolas soma". Pasākumā saziedotie līdzekļi – Ls 76,22 – pārtaps 25 latu vērtās dāvanu kartēs kancelejas preču veikalā un palīdzēs trim pirmklasniekiem uzsākt skolas gaitas. Lai arī jampadracis ir noslēdzies, labdarības akcija turpinās un aicina ikvienu līdz augusta beigām palīdzēt kādam mazam skolā-iet-gribētājam, ziedojot akcijas kastītēs Valmieras veikalos un kafejnīcās.
 
Bet kā gan gāja "Skolas somas jampadracī"? Kamēr skolas lietu tirdziņā vecāki iegādājās skolas gaitām nepieciešamo, radošajā darbnīcā bērni darināja krāsainus taureņus un piedalījās "Pirmklasnieka maratonā". Mantas labdarības tirdziņam sagādāja Valmieras iedzīvotāji un uzņēmumu kolektīvi. Uz jautājumu: "Cik maksā šis zīmēšanas bloks?" Valmieras novada fonda jaunieši atbildēja: "Tik, cik nav žēl!", jo visa tirdziņā iegūtā naudas summa tika ziedota labdarības akcijai ''Skolas soma''. Daži pircēji iegādājās simboliskus nieciņus, par tiem dāsni samaksājot ar papīra naudas zīmēm.
 
Radošajā darbnīcā bērni kopā ar "Pēdas LV" jauniešiem veidoja dažādas lietiņas no otrreiz izmantotiem materiāliem. Plastmasas pudeles pārtapa raibos taureņos, kas vēlāk rotāja gan meiteņu matu cirtas, gan kļuva arī par blūžu un kleitu piespraudēm. "Pirmklasnieka maratonā" bērni kopā ar vecākiem piedalījās dažādās 1.klases nodarbībās. Visvairāk apmeklēja mākslas jeb origami nodarbības, kur varēja apgūt zivs, zaķa un kuģa locīšanas tehnikas. Starp citu, šī stunda bija iecienītākā arī vecāku vidū! Matemātikas stundas atjautīgo un cieto riekstu "skolotājs" sagrozīja galvas ne vienam vien mazajam gudriniekam. Savukārt mūzikas stundā bērni varēja izdziedāt savas mīļākās dziesmas ģitāras pavadījumā. Katrs, kas veica visus minētos uzdevumus, saņēma atļauju "iegrābties" lielajā TC "Valleta" ledeņu maisā un tika arī pie saulaina "Valletas" balona.
 
Lielu paldies VNF Jauniešu ideju laboratorija saka Egitas Smiltenes draugu kompānijai par piedalīšanos "Pirmklasnieka maratona" rīkošanā. Bet vislielākais PALDIES "Swedbank" Valmieras filiālei, bāram "Tinte", daudziem jo daudziem jauniešiem, mājskolotājām un citiem JIL draugiem, kas ziedoja skolas lietas labdarības tirdziņam, un, protams, visiem tiem, kas šīs mantas iegādājās un ziedoja akcijai!