Gulbenē vēlas savu Ēnu dienu!

Gulbenē vēlas savu Ēnu dienu!

Pagājušās nedēļas izskaņā, 27. janvārī Gulbenes jauniešu centrā “Bāze” notika strukturētā dialoga (SD) diskusija “Kafija ar politiķiem”, piedaloties Gulbenes novada jauniešiem un novada lēmumu pieņēmējiem. Līdzīgi kā citās SD Vidzemes diskusijās, jaunieši vēlētos biežāk satikt deputātus.

 

Viens no veidiem – tikšanās ar novada skolu absolventiem, kas šobrīd atrodas lēmumu pieņēmēju amatos. Arī Gulbenes novadā jaunieši vēlas rīkot kopīgas talkas ar deputātiem un citus kopīgus un neformālus pasākumus. Savukārt lēmumu pieņēmēji rosina jauniešus apmeklēt to sēdes vai kautrīgākos nosūtīt savus rosinājumus par sēdēs apskatāmajiem jautājumiem uz to e-pastiem.

 

SD diskusijās izskanēja priekšlikumi arī par novada atskata pasākumiem, kuros domes priekšsēdētājs vai deputāti iepazīstinātu jauniešus ar paveikto, atskatoties uz konkrētu laika periodu. Iespējams, tas palīdzētu veidot sistemātiskāku dialogu starp jauniešiem un lēmumu pieņēmējiem. Vēl jaunieši rosināja Karjeras nedēļā rīkot atsevišķu sava novada Ēnu dienu, jo Nacionālajā Ēnu dienā diemžēl nav iespējams būt par “ēnu” visiem, kam jaunieši vēlētos. Protams, vairāk vajadzētu aktualizēt Gulbenes novada sociālos tīklus un uzlabot novada mājas lapu.

 

Diskusiju “Kafiju ar politiķiem” organizēja Valmieras novada fonds kopā Gulbenes jauniešu centru un Latvijas Jaunatnes padomi. Vidzemes reģiona strukturētās diskusijas “Kafija ar politiķiem” vēl notikušas Burtnieku un Madonas novados un Valmieras pilsētā. Visu diskusiju dalībniekus priecāsimies redzēt arī reģionālajā Vidzemes konferencē Valmierā (20.02) un nacionālajā konferencē Rīgā (26.-27.02)!

 

Diskusijas un semināri tiek organizēti Eiropas Savienības Strukturētā dialoga ietvaros, kas jauniešiem, jauniešu politikas veidotājiem un īstenotājiem sniedz iespēju aktualizēt jaunatnes politikas problēmjautājumus vietējā, nacionālā un Eiropas līmenī. Vairāk par Strukturēto dialogu, plānotajām diskusijām un semināriem atradīsiet LJP mājas lapā www.ljp.lv.