Galda spēļu vakariem - vasaras brīvlaiks!

Galda spēļu vakariem - vasaras brīvlaiks!Vēlamies teikt lielu paldies visiem galda spēļu cienītājiem, kuri ceturtdienas vakaros pulcējas Valmieras integrētās bibliotēkas telpās, lai omulīgā kompānijā spēlētu aizraujošās galda spēles. Vakaru organizatori – VNF Jauniešu ideju laboratorijas un jaunatnes centra “Vinda” jauniešu kluba “Acis” jaunieši – priecāsies visus spēļu draugus satikt atkal rudenī un aicina visus vēl pēdējo reizi kopīgi mesties galda spēļu piedzīvojumos!
 
Šonedēļ ceturtdien, 26. maijā plkst.13:30 skvērā starp t/c “Valleta” un Kultūras centru notiks noslēdzošais sezonas “spēļu mačs”, kas nedaudz atšķirsies no līdzšinējiem, jo labu laikapstākļu gadījumā spēlēsim galda spēles brīvā dabā. Ikvienam būs iespēja uzspēlēt galda spēles kopā gaisa balonu festivāla “Valmieras kauss 2011” informatīvās telts brīvprātīgajiem jauniešiem no vairākām Eiropas valstīm. Gaidīsim ikvienu, kas vēlēsies iesaistīties spēļu piedzīvojumos!
 
Ideja - dot iespēju gan lieliem, gan maziem valmieriešiem pēc mācību stundām vai garas darbadienas atpūsties un tai pašā laikā iepazīt populārākās pasaules galda spēles, lolota jau sen. Lai īstenotu šo sapni, ir palīdzējuši daudzi - Valmieras integrētā bibliotēka deva telpas, Sorosa fonds Latvija un Vācijas Gīterslo organizācija “Kinder in Valmiera” (“Bērni Valmierā”) finansiāli atbalstīja spēļu iegādi, bet galda spēļu veikals “Ludo” ne tikai dāvināja izdevīgas atlaides spēļu iegādei, bet arī konsultēja spēļu izvēlē un apmācīja jauniešus – topošos spēļu konsultantus, kā šīs spēles jāspēlē.
 
Apkopojot informāciju par biežāk spēlētajām spēlēm, secinām, ka galda spēļu cienītājiem visvairāk patikušas tādas spēles kā – “Can’t Stop”, “Uno”, “Mr. Jack” un “GEO 200”. Populārākā - viennozīmīgi jautrā reakcijas spēle “Hali Galli”. Arī prātu asinošā spēle “Scrable”, kur spēlētājiem no atsevišķiem burtu kauliņiem jāsaliek iespējami dažādi vārdi, lai iegūstu pēc iespējas vairāk punktus, ir viena no visvairāk spēlētajām spēlēm.
 

Kopš spēļu vakaru atklāšanas februāra sākumā, jāsaka, ka esam gandarīti par paveikto - jaunas emocijas, jauni draugi, kā arī aizraujoši un lietderīgi pavadīti vakari. Spēlētāju ir bijis daudz, reģistrācijas žurnālā trīs mēnešu laikā atzīmēti 237 ieraksti. Tātad vienā spēļu vakarā vidēji izspēlētas 20 spēles, kurās dalībnieku skaits svārstās no diviem līdz pat sešiem spēlētājiem. Lielākā daļa spēļu vakaru apmeklētāju bija jaunieši, bet labprāt tajos piedalījās arī bērni un pieaugušie. Visvairāk mūs priecēja apmeklētāji, kuri nāca ik nedēļu un aizrautīgi spēlēja spēles līdz pat vakara beigām.