Dāvājot mirkli prieka

 Decembrī gaisā nepārprotami ir manāms Ziemassvētku gars. Visapkārt sniegs, mandarīnu smarža, piparkūkas... Lai papildinātu jauko noskaņu, trešās adventes nogalē Valmieras ielās devās labie rūķi jeb Valmieras jauniešu organizācijas – Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) Valmieras nodaļa, VNF Jauniešu Ideju laboratorija un VJC Vinda” jauniešu Klubs “Acis”.
 
 
Jau otro gadu jaunieši kopīgi devās iepriecināt Valmieras vecos ļaudis, kas notika Ziemassvētku labdarības akcijas “Svētki katrās mājās” un “Merrild” akcijas “Mēs jūs atceramies” ietvaros.
 
“Merrild” akcijas laikā šogad visā Latvijā tika apciemoti 22’000 veco cilvēku, bet Valmierā jaunieši apciemoja 60 mājas aprūpē esošos pensionārus. Tikšanās neapšaubāmi iepriecināja gan pašus jauniešus, gan vecos cilvēkus, par ko ir vislielākais gandarījums. Jaunieši stāsta, ka apciemotie ļaudis esot bijuši visai viesmīlīgi – dažviet pie siltas tējas tases sirsnīgās sarunās aizritējusi pat pāris stundas.
 
Liels paldies jāsaka akcijas atbalstītājiem – AS “Valmieras Piens” un SIA “Trikātas Siers”, kuri palīdzēja piepildīt dāvanu maisiņus ar gardiem augļu jogurtiem un siera ritulīšiem, un arī pašiem jauniešiem, kas paciņām sagādāja daudz dažādu garšīgu kārumu. Pēc “Merrild” datiem šogad kafijas paciņas saņēma divas reiz vairāk sirmgalvju nekā pagājušajā gadā, tāpēc varam būt īpaši lepni un teikt vislielāko paldies “Merrild” par nozīmīgās akcijas īstenošanu.
 
Tāpat sakām lielu paldies Sorosa fondam Latvija par finansiālo atbalstu akcijas īstenošanā. Iespēja redzēt prieku veco cilvēku acīs un sajust to sirsnību, ar kādu viņi mums pateicās par dāvaniņām un kopīgi ar tiem pavadīto laiku, ir nenovērtējama. Jaunieši ļoti cer, ka arī nākamajā gadā tiem būs iespēja doties pie vecajiem ļaudīm ciemos, lai iepriecinātu tos ar sarūpētājiem gardumiem.