Bezmaksas konsultācijas Vidzemes nevalstiskajām organizācijām 2016.-2018. gadā

Bezmaksas konsultācijas Vidzemes nevalstiskajām organizācijām 2016.-2018. gadā

Vidzemes nevalstiskās organizācijas ir aicinātas izmantot iespēju no 2016. līdz 2018. gadam Valmieras novada fondā saņemt bezmaksas konsultācijas par ikdienā svarīgiem jautājumiem. Konsultācijas ir pieejamas par tādiem svarīgiem NVO darbības aspektiem kā grāmatvedība, juridiskie un attīstības jautājumi. Speciālisti interesentus konsultēs pa e‑pastu, telefonu vai ar iepriekšēju pieteikšanos klātienē Valmierā. Pēc pieprasījuma plānoti arī izbraukumi Vidzemes pilsētās.

 

Aktuālās izbraukumu konsultācijas:

*2019. gada 28. janvāris - Madonā

*2019. gada 30. janvāris - Cēsīs

Iepriekš jāpiesakās pa tālruni 20258200 vai pa e-pastu vnf@vnf.lv.

 

Īpaši aktuālas 2018. gadā varētu būt šādas tēmas:

*grāmatvedībā: gada pārskatu sagatavošana, būtiskas izmaiņas dažādu atlīdzību un nodokļu aprēķināšanā (skar gan autoratlīdzības, gan uzņēmuma līgumus, gan arī ikvienu darbinieku saistībā ar neapliekamo minimumu un mainīgo ienākuma nodokļa likmi),

*juridiskajos jautājumos: aktuālās finanšu piesaistes iespējas, izmaiņas ar ziedotāju nodokļu atlaidēm un patiesā labuma guvēju reģistrācija, kas obligāta visām biedrībām un nodibinājumiem (spēkā no 2017.g. decembra, bet jāveic līdz 2018.g. 1. martam).

 

 

NVO juridiskie un attīstības jautājumi aptver tādas tēmas kā NVO izveide, dibināšanas dokumenti, statūtu un pārvaldes institūciju izmaiņas, darbības ilgtermiņa plānošana, līdzekļu piesaiste, projektu vadība utt. Konsultācijas sniedz Ansis Bērziņš, Valmieras novada fonda vadītājs. Viņš palīdz NVO par šīm tēmām kopš 2007. gada, ir vērtējis projektus EEZ finanšu instrumenta konkursos, tā gūstot priekšstatu par organizāciju dažādību un par tipiskām kļūdām projektos.

 

NVO grāmatvedības konsultācijas aptver jebkurus jautājumus saistībā ar finanšu uzskaiti, dokumentu noformēšanu, vienkāršā un divkāršā ieraksta grāmatvedības organizēšanu, gada pārskatiem utt. Konsultācijas sniedz Dzintra Blaua, pieredzējusi grāmatvede NVO, pašvaldībās un uzņēmumos. Sazināties var, rakstot uz e‑pastu dzintra.blaua@vnf.lv vai zvanot pa tālruni 22451389.

 

Pateicoties Kultūras ministrijas atbalstam, Valmieras novada fonds individuālās konsultācijas nodrošina bez maksas un tās pieejamas jebkurai biedrībai un nodibinājumam Vidzemē no 2016. gada jūlija līdz pat 2018. gada beigām. Ikdienā ar speciālistiem var sazināties telefoniski vai e‑pastā, bet personīgi satikties var Valmierā, iepriekš piesakoties pa tālruni 20258200 vai e-pastu vnf@vnf.lv.

 

Laika gaitā notiks arī izbraukuma konsultācijas, tās tiks izziņotas atsevišķi. Organizācijas ir aicinātas paust vajadzību apmeklēt viņu novadu vai pilsētu - ja ir zināmi vairāki interesenti, tad fonda pārstāvji labprāt organizēs izbraukumu, lai taupītu iedzīvotāju laiku un naudu braucienam uz Valmieru.