Bērnu radītais Ziemassvētku prieks

Bērnu radītais Ziemassvētku prieksŠā gada 5. decembrī TC “Valleta” telpās Jauniešu ideju laboratorija (JIL) organizēja radošo darbnīcu Ziemassvētku labdarības akcijai “Svētki katrās mājās”. Tajā bērni radoši izpaudās, zīmējot Ziemassvētku apsveikumu kartiņas, veidojot rotājumus eglītēm un apgleznojot audumu dāvanu maisiņus. Bērnu veidotie darbiņi nedēļā pirms Ziemassvētkiem sagādās prieku mājas aprūpē esošajiem Valmieras pensionāriem.
 
Jau plkst. 10:00 uz darbnīcu ieradās pirmie krāsot un zīmēt gribētāji. Padomus darbiņu tapšanā darbnīcas mazākajiem apmeklētājiem sniedza “Vindas” pulciņu vadītājas. Darbiņi tika veidoti visdažādākajās tehnikās. Īpaša interese bija par eglīšu rotājumiem. Eksperimentējot ar karsto līmi, skaisti egļu rotājumi tapa no krāsainas dzijas, niedrēm, kastaņiem un čiekuriem. Zīmējumus uz kartiņām papildināja dažādi spīgulīši un citi jauki nieciņi. Tomēr vislielākā interese darbnīcā bija par auduma maisiņu apgleznošanu. Tajā iesaistījās ne vien bērni, bet arī mammas un tēti.
 
“Tik patīkami redzēt, ka visa ģimene aktīvi piedalās rotājumu gatavošanā un auduma maisiņu tapšanā”, savu prieku neslēpj Valmieras jauniešu domes dalībniece Zane. Arī Liene no Jauniešu ideju laboratorijas bijusi patīkami pārsteigta par lielo dalībnieku skaitu un bērnu radošo pieeju darbiņu tapšanā.
 
Lai radošā darbnīca noritētu veiksmīgi, JIL palīgā nāca Valmieras jauniešu domes un Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Valmieras komitejas jaunieši. “Jā, ir nogurums,” pēc pasākuma atzīst Liene Miščenkova, LSK Valmieras jauniešu nodaļas vadītāja, “bet tas ir patīkams nogurums pēc labi padarīta darba, jo zinām, ka šīs bērnu gatavotās dāvaniņas sasildīs vientuļo pensionāru sirsniņas!
 
Visi čaklie dāvanu gatavotāji saka lielu paldies uzņēmumiem “Kameja”, “Akvarelis”, “Vidzemes papīrs” un “APO” par ziedotajiem materiāliem, kā arī Sorosa fondam Latvija par finansiālu atbalstu.
 
Radošā darbnīca tika rīkota Ziemassvētku labdarības akcijas “Svētki katrās mājās” ietvaros. Tā jauniešiem ļauj iepazīt brīvprātīgo darbu un ziedošanu, kā arī praktiski darboties dažādās labdarības aktivitātēs, iesaistot plašāku cilvēku loku un palīdzot sociāli mazaizsargātām iedzīvotāju grupām.
 
 
 
 
 
 
Fonda darbību pašlaik atbalsta Valmieras rajona padome un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas valsts izveidotais NVO fonds, kuru administrē Sabiedrības integrācijas fonds.