24 stundu klavierspēles maratons jau šo sestdien!

24 stundu klavierspēles maratons jau šo sestdien!

Šo sestdien, 25. jūlijā, plkst. 17.00 pie Vidzemes Augstskolas (ViA) sāksies “24 stundu klavierspēles maratons”, kas iezīmēs publisko klavieru atklāšanu vairākās Valmieras pilsētas vietās. Atklāšanā ar savu klavierspēli uzstāsies talanti Anna Dubovika, Edijs Fuksis, kā arī Valmieras mūzikas skolas audzēkņi. Savukārt vēlāk nodrošināt klavierspēles diennakts skanējumu aicināti valmierieši un pilsētas viesi.

 

Trīs publiskās klavieres, kuras atrasties pie ViA, Dzirnavu ezeriņa un Mūzikas skolas, ir Valmieras novada fonda un tā domubiedru dāvinājums valmieriešiem fonda 10 gadu jubilejā. Publisko mūzikas instrumentus ar “24 stundu klavierspēles maratonu” pie Vidzemes Augstskolas atklās mūzikas skolotāja Anna Dubovika, neredzīga, bet talantīga pianiste un flautiste. Viņai pievienosies dziedātājs Edijs Fuksis. Pēc tam iesaistīties maratonā būs aicināti valmierieši un pilsētas viesi. Uz Klavierspēles pusstundām joprojām var pieteikties ej.uz/KlavieresValmiera. Muzikālais maratons turpināsies līdz pat nākamās dienas vakaram plkst. 17.00, kad maratonu ar savu klavierspēli noslēgs Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.

 

Vakara gaitā skaņdarbu klausītāji varēs ne tikai ļauties klavierspēles baudīšanai, bet arī uzspēlēt dažādas galda spēles. Lai vakara stundās būtu omulīgāk, aicinām ņemt līdzi kādu siltāku jaku vai pledu, lai klaviermūzikas pavadījumā no plkst. 23.00 varētu skatīties arī mēmo kino uz Vidzemes Augstskolas sienas.

 

Lai klavieres tiktu tehniski sagatavotas muzikālam maratonam, pašlaik pilnā sparā norit publisko klavieru finansējuma piesaistes kampaņa, kurā iegūtie līdzekļi tiks izlietoti klavieru nodrošināšanai ilgākā laika posmā. Detalizēts projekta apraksts un iespēja ikvienam ieguldīt savus finanšu līdzekļus atrodama www.projektubanka.lv vai atnākot uz Valmieras novada fonda telpām Valmierā, Garā ielā 10.