“Jauniešu bankas” īsteno projektus Valmierai

 “Jauniešu bankas” īsteno projektus Valmierai

Vakar, 8. oktobrī, 40 viesi no Eiropas valstīm dienas laikā īstenoja pašu izvēlētus projektus Valmieras labā. Pēc vairāku dienu apmācībām “Jauniešu banku” koordinatori intervēja valmieriešus, izzināja aktuālās vajadzības un radīja nelielus projektus. Par piešķirtajiem 20 latiem un iedzīvotāju saziedotajiem līdzekļiem komandas dāvāja nelielu teātri bērnudārzā, rūpējās par patversmes dzīvniekiem un radīja neparastus mākslas objektus pilsētas centrā.

 

Jauniešu banku (Latvijā pazīstama kā Jauniešu ideju laboratorija) vadītāji pieņēma izaicinājumu un dienas laikā izdzīvoja veselu mācību gada ciklu – no idejas līdz finanšu piesaistei un tā īstenošanai. Pēc pilsētas aktuālo problēmu izzināšanas ārvalstnieki ar dziesmām devās pie valmieriešiem, lai iegūtu papildu ziedojumus. Viesi pauda gandarījumu par iedzīvotāju atsaucību – tika saziedoti vairāk nekā 50 lati.

 

Jauniešu banku koordinatori sagādāja barību Valmieras dzīvnieku patversmes suņiem un kaķiem. Turklāt saorganizēja ēdienu pārpalikumu nogādi patversmē no vakariņām restorānā “Agnese”. Arī turpmāk restorāns turpinās sadarbību ar dzīvnieku patversmi, saglabājot un reizi nedēļā atdodot ēdienu atlikumus četrkājainajiem draugiem.

 

Otra komanda, Latvijas rudens krāšņuma aizrauta, kopā ar invalīdu biedrību “Saulīte” izrotāja pilsētas centru – radīja mākslas objektu “Zelta rudens – zelta iespējas” no dabas veltēm. Garāmgājēji varēja uzrakstīt uz kļavu lapām vēlēšanos un to pieknaģēt “Vēlējumu kokā”.

 

Savukārt cita grupa, uzdodot vietējiem iedzīvotājiem jautājumu “Ko Jūs vēlētos paveikt par 500 latiem Valmieras labā?”, guva pārliecību par vairāku bērnu rotaļu laukumu nepieciešamību. Tādēļ grupa vāca iedzīvotāju parakstus “petīcijai”, ko mūsu Jauniešu ideju laboratorijas dalībnieki iesniegs Valmieras pašvaldībai.

 

Ceturtā grupa iepazīstināja ar valstu daudzveidību Kristīgā žēlsirdības centra bērnus Stacijas ielā. Kopā ar viņiem gatavoja nacionālos ēdienus un veica dažādus uzdevumus, padarot šo bērnu ikdienu neticami krāšņu.

 

Ar pašdarinātām lellēm un aizrautību piektā komanda iepriecināja bērnudārza “Ābelīte” bērnus, kopā izspēlējot leļļu teātra uzvedumu. Gūtie līdzekļi ļāva iegādāties materiālus tēlu izveidei, savukārt par iedzīvotāju ziedojumu komanda dāvāja bērnudārzam lielu bumbu lēkšanai.

 

Vairākas grupas prata savas ieceres īstenot pat par mazāku naudas summu, tāpēc iedzīvotāju saziedoto un neiztērēto naudu ārvalstnieku komandas dāvāja Valmieras Jauniešu ideju laboratorijai jaunajam projektu konkursam, kas notiks jau šogad. Tā laikā vietējie jaunieši būs aicināti iesniegt projektus, kas padarītu Valmieras un apkārtējo novadu dzīvi krāšņāku.

 

Starptautiskais Jauniešu banku seminārs notika, pateicoties Eiropas Komisijas programmas “Jaunatne darbībā” finansējumam.

Jāpiebilst, ka VNF darbību nodrošina Borisa un Ināras Teterevu fonds, kā arī Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.